Förtroendevald   Bo Sterner (m) <<
Adress   Bild saknas
Co Adress  
Postadress  
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil  
Fax  
E-post   bo.sterner@ystad.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Kommunfullmäktige Ledamot 2019-09-14 --
Ystads Energi AB Ledamot 2019-04-01 --
Gymnasienämnden Ordförande 2019-01-01 --
Stiftelsen Ystads Militärmuseum Ledamot 2019-01-01 --
Valnämnden Ledamot 2019-01-01 --
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 -- 2019-09-13
Samordningsförbundet Sydöstra Skåne Ersättare 2015-04-01 -- 2019-01-01
Socialnämndens arbetsutskott 2:e v ordf 2015-02-26 -- 2018-12-31
Kommunstyrelsen Ersättare 2015-02-19 -- 2018-12-31
Hemvärnsbataljonens Förtroendenämnd Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Myndighetsnämnden 2:e v ordf 2015-01-01 -- 2015-02-19
Sydskånska Gymnasieförbundet Ledamot 2015-01-01 -- 2015-12-31
Valnämnden Ledamot 2015-01-01 -- 2015-09-17
Valnämnden v ordf 2015-01-01 -- 2018-12-31
Socialnämnden 2:e v ordf 2014-12-17 -- 2018-12-17
Kommunfullmäktige Ledamot 2014-10-15 -- 2018-10-14
Socialnämnden 1:e v ordf 2011-01-01 -- 2014-12-16
Stiftelsen Ystads Militärmuseum Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Sydskånska Gymnasieförbundet Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Valnämnden Ordförande 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-14
 
Uppdaterad 2020-08-06 23:00:13